صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


ارسال به دوست    نسخه چاپي

خبرگزاری فارس منتشر کرد:

41 روستای باقی‌مانده استان بوشهر صاحب گاز می‌شوند

 

 

روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر| مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: امسال و سال آینده گازرسانی به ۴۱ روستای باقی‌مانده انجام خواهد شد که 16 هزار خانواده تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار می‌گیرند.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مسلم رحمانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری شرکت گاز با رسانه‌ها، اظهار داشت: از مجموع ۳۷ شهر استان بوشهر، ۳۶ شهر دارای پوشش تحت پوشش شبکه گاز رسانی قرار گرفته‌اند و فقط جزیره خارگ فاقد گاز شهری است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به ضریب نفوذ پوشش شهرها و روستاها به شبکه گازرسانی، ابراز کرد: 99 درصد مشترکین شهری و 96 درصد از مشترکین روستایی دارای انشعاب علمک گاز هستند.

وی بابیان اینکه تاکنون به 414 روستای استان گازرسانی شده است، تصریح کرد: امسال و سال آینده گازرسانی به ۴۱ روستای باقی‌مانده انجام خواهد شد که 16 هزار خانواده تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار می‌گیرند.

رحمانی از اشتراک گاز 195 هزار خانواده بوشهری خبر داد و بیان کرد: تاکنون 6480 کیلومتر از مناطق استان بوشهر تحت شبکه گازرسانی قرارگرفته‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر بابیان اینکه 98 درصد گاز استان در صنعت مصرف می‌شود، ابراز کرد: تاکنون 154 صنعت نفت و گاز تحت پوشش شرکت گاز قرار گرفته‌اند و تا پایان سال جاری این آمار به 185 صنعت می‌رسد.

وی در خصوص گازرسانی از طریق دریا، تصریح کرد: در سال گذشته گازرسانی به مردم جزیره شیف بوشهر به متراژ 1800 کیلومتر از طریق دریا انجام شد که این اقدام، اولین و بزرگ‌ترین پروژه گازرسانی از طریق دریا در غرب آسیا به شمار می‌رود.

وی افزود: پروژه گازرسانی از طریق دریا به همت پیمانکاران ایرانی در کمتر از هفت ماه انجام شد و مبلغ 10 میلیارد تومان در این راستا هزینه شد.

رحمانی با اشاره به میزان هدر رفت گاز در استان بوشهر، عنوان کرد: از سال گذشته تاکنون 10 میلیون لیتر صرفه‌جویی در هدر رفت سوخت مایع محقق شده است که این میزان تا پایان سال افزایش خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از افتتاح 50 پروژه گازرسانی در هفته دولت خبر داد و گفت: 40 پروژه گازرسانی مربوط به صنایع و بخشی دیگر مربوط به ساختمان اداری شرکت گاز در شهرستان‌های استان بوشهر است.

 

پایان./

کد خبر: ٧٥٨١ | تاریخ درج خبر: شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٨ | تعداد بازدید خبر: 419
فایل ضمیمه:

خروج