صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي | ارسال به دوست

در سال جهش تولید؛ ضریب نفوذ گاز در جمعیت روستایی استان بوشهر به 98/6 درصد می رسد

 


 

" در حال حاضر تعداد کل مشترکین گاز در استان بوشهر 215 هزار و 256 مورد بوده که از این تعداد، 211 هزار و 193 مشترک در بخش خانگی، 2 هزار و 787 مشترک در بخش تجاری و عمومی و 539 مشترک در بخش صنعتی است." 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی، مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در حاشیه جلسه نشست مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توسعه شبکه‌های گاز در سطح استان و پیشرفت قابل ملاحظه گازرسانی در مدت زمانی کوتاه، ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی به 96.5 درصد و ضریب نفوذ گاز خانوار شهری به 99.02 درصد رسیده است.

رحمانی افزود: تاکنون در سطح استان، 7 هزار و 199 کیلومتر شبکه گازرسانی اجرا شده که از این مقدار، 399 کیلومتر خطوط تغذیه و 6 هزار و 800 کیلومتر نیز مربوط به شبکه های توزیع است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: تعداد مشترکین جذب شده در سال گذشته، 24 هزار و 511 مورد بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون، 2 هزار و 460 مشترک جذب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در خصوص برنامه‌ها برای گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده در استان گفت: همه شهرهای استان به جز جزیره خارک که منبع گازی ندارد، تحت پوشش نعمت گاز طبیعی با ضریب 99.02 درصد بوده و درصد نفوذ گاز در روستاهای استان 96.5 درصد است.

به گفته رحمانی، در سال جاری عملیات گازرسانی به 21 روستای جدید با تعداد 1031 خانوار، شامل 13 روستای دشتستان و 8 روستای دیلم در دست اجرا است که با گازرسانی به این روستاها، ضریب نفوذ در بخش روستایی به 98/6 درصد خواهد رسید.

این مقام مسئول به میزان گاز مصرفی در سطح استان در سال 98 اشاره کرد و گفت: استان بوشهر در سال گذشته، 14/8 میلیارد  مترمکعب گاز به مشترکین خود تحویل داد که این رقم، رشد 11 درصدی نسبت به سال 97 را نشان می‌دهد؛ از این میزان، 99 درصد به مصرف صنایع رسید که در میان صنایع نیز، بیشترین سهم گاز مصرفی، متعلق به پتروشیمی‌هاست.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان این که یکی از اهداف استراتژیک این شرکت، گازرسانی پایدار به صنایع استان است، افزود: در سال گذشته، یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف این شرکت، شناسایی متقاضیان بزرگ صنعتی به منظور فروش گاز به صنایع با هدف جایگزینی گاز با سوخت مایع، کمک به اشتغال‌زایی، شکوفایی اقتصاد استان و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی بوده است.

 

رحمانی گفت: با توجه به نامگذاری سال 99 با عنوان سال جهش تولید، امسال نیز یکی از مهمترین اهداف این شرکت گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ استان خواهد بود تا ان‌شاءلله بتوانیم در این راستا و در جهت اجرای سیاست حمایت از تولید ملی گام برداریم.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین به آمار و وضعیت جایگزینی گاز به جای سوخت مایع در توسعه گازرسانی استان اشاره کرد و افزود: این شرکت در راستای گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی مصوبه شورای اقتصاد که در این طرح 205 واحد صنعتی با مصرف 14/7 میلیون لیتر سوخت تعیین شده بود، پس از خوشه‌بندی در جهت گازرسانی، برنامه‌ریزی و اقدام کرد و تاکنون 178 واحد صنعتی با مصرف 12/5 میلیون لیتر سوخت در سال که معادل بیش از 90 درصد تعهد این شرکت است، گازرسانی شده و 21 واحد صنعتی نیز در حال اجرا  است.

رحمانی گفت: شرکت گاز استان بوشهر در راستای تحقق برنامه‌ها و اهداف ترسیم شده، در مسیر تعالی قرار داشته و تمامی فعالیت‌ها و اقدام‌های بهبود خود را با سرلوحه قراردادن برنامه استراتژیک شرکت اجرا و با تمام توان تلاش می‌کند تا به افق چشم‌انداز ترسیم شده که قرار گرفتن در میان پنج شرکت گاز سرآمد در بین شرکت‌های گاز استانی تا افق ۱۴۰۴ است، دست یابد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر ادامه داد: مسئولین شرکت گاز استان بوشهر بر این اعتقاد هستند که انجام امور مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی، شرایط توسعه پایدار را فراهم کرده و بر ملاحظاتی اخلاقی دلالت دارد. از این رو در فعالیت‌های این شرکت نیز، محیط زیست و جامعه مد نظر قرار گرفته و تعهد در قبال این مسئولیت‌ها را به عنوان سرمایه اجتماعی خود می‌دانند.

وی افزود: شرکت گاز استان بوشهر به مثابه عضوی از جامعه، در خصوص مؤلفه‌های پاسخگویی، شفافیت، رفتار اخلاقی، احترام به منافع ذینفعان و احترام به قانون متعهد بوده و بدین منظور سعی شده تا از طریق مسئوليت اجتماعي، رويكردهاي اقتصادي، اجتماعي و زيست‌محيطي را با ارزش‌ها، فرهنگ، استراتژي‌ها، ساختار تصميم‌گيري و شيوه‌هاي عملياتي خود، به شكلي شفاف و قابل حسابرسي، يكپارچه کرده و در نتيجه، فرآيندها و رويه‌هاي بهتري را در درون سازمان خود جاري سازد و با تولید ثروت، وضعيت جامعه را بهبود بخشد.

رحمانی افزود: در سال 98، شرکت گاز استان بوشهر اقدام‌های قابل قبولی را برای ذینفعان ارایه کرد که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی سامانه 194 استانی برای نخستین بار در سطح شرکت‌های گاز استانی، اجرای بالغ بر 90 درصد از  GIS Ready نقشه‌های شرکت، گازرسانی به جزیره شیف با اجرای بالغ بر 1800 متر لوله در بستر دریا با روش حفاری افقی هوشمند (H.D.D) برای نخستین بار در کشور و گازرسانی به 90 درصد از صنایع مستقر در استان از محل مصوبه شورای اقتصاد و کسب رتبه نخست در بین شرکت های گاز استانی با ارزیابی مدیریت گازرسانی اشاره کرد.

 

 

پایان./

 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - ٠٩:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1558
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج