صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

ایرنا منشر کرد:

ضریب نفوذ گازرسانی به روستاهای استان بوشهر به ۹۶.۵ درصد رسید

گناوه - ایرنا - ضریب نفوذ گازرسانی به روستاهای استان بوشهر از ۲۴ درصد در سال ۱۳۹۳ اکنون به ۹۶.۵ درصد افزایش یافته است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بندردیلم گفت: همچنین در این مدت ضریب نفوذ گازرسانی به شهرها در استان بوشهر نیز از ۷۴ درصد به ۹۹ درصد رسیده‌است.

مسلم رحمانی افزود: گازرسانی به روستاهای این استان از خدمات بزرگ و اساسی دولت در ۶ سال اخیر است که ماندگار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جزیره خارگ به‌ دلیل تامین نشدن گاز شیرین تنها شهر بدون گاز استان بوشهر است، گفت: با اجرای خط انتقال گاز فاز دوم پتروشیمی خارگ مشکل این جزیره حل و  گازدار می‌شود.

رحمانی ادامه داد: در بخش صنایع نیز با یک برنامه‌ریزی مناسب گازرسانی به این حوزه از محل مصوبه شورای اقتصاد در ۲ سال اخیر از ۲۰۵ واحد صنعتی که برای استان تعریف شده بود ۹۰ درصد به شبکه متصل و مابقی هم تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت  گاز استان بوشهر گفت : میزان فروش گاز در واحدهای صنعتی استان بوشهر در دولت تدبیر و امید با توجه به راه‌اندازی صنایع بزرگ در شهرستان‌های عسلویه و دیر بیش از ۲ برابر افزایش پیدا کرده‌است.

وی  اضافه کرد:  در این مدت میزان فروش گاز به واحدهای صنعتی استان بوشهر از حدود هفت میلیارد مترمکعب درابتدای دولت یازدهم اکنون به ۱۴ میلیارد مترمکعب درسال رسیده و بیشترین مصرف در بخش پتروشیمی‌ها است و  ارزش افزوده بسیار بالایی دارد.

 مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت : این شرکت دربحث شاخص‌های اقتصاد مقاومتی از شرکت‌های پیشرو  استان بوشهر است و در تمامی سرفصل‌های آن  به صورت ۱۰۰ درصد محقق و اجرا شده‌است.

رحمانی اضافه کرد : باتوجه به ضریب نفوذ گازرسانی در شهرها و روستاهای این استان از مردم انتظار داریم  ازاین امکان  استفاده ببرند.

وی با بیان اینکه  از ۹۹ درصد گازکشی به روستاها و شهرها اکنون فقط ۶۰ درصد اشتراک پذیری داریم، گفت: این شرکت علاوه برگازکشی اقدام به انشعاب و نصب علمک کرده‌است و مردم  تنها باید لوله‌کشی داخل منازل را انجام و از این انرژی پاک استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر  افزود: شهرهای دیلم و امام حسن ۱۰۰ درصد به شبکه گازرسانی متصل و در همه معابر و محلات اجرا و دربخش روستایی تاکنون ۱۹ روستا بهره‌مند شدند.

وی یادآورشد:  هشت روستای باقی‌مانده این شهرستان با جمعیت بالای ۲۰ خانوار نیز گازرسانی انجام و تا قبل از اتمام دولت ۱۰۰ درصد روستاهای آن گازرسانی می‌شود.

شهرستان دیلم با بیش از ۳۴ هزارنفر جمعیت در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قراردارد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٨ - ١٠:١٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 609

خروج