صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

رشد 168 درصدی گازرسانی روستایی در استان بوشهر در دولت تدبیر و امید

طی ۷ سال گذشته، اقدامات ماندگاری در حوزه گازرسانی به شهرها، مناطق محروم، روستاها و همچنین صنایع استان بوشهر انجام شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت"گاز استان بوشهر مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اعلام این خبر، اظهار کرد: تا سال ۹۲، تنها 104 روستای استان بوشهر به شبکه گازرسانی متصل بود که در دولت های یازدهم و دوازدهم تعداد روستاهای گازدار به 422 روستا رسید که این امر، رشد 4 برابری گازرسانی به روستاهای استان را نشان می دهد.

 

مسلم رحمانی افزود: با وجود بالابودن هزینه ها، این شرکت گازرسانی به مناطق محروم و روستاها را در دستور کار قرار داد، به گونه ای که تا پایان سال 92، تنها 22 هزار و 805 انشعاب گاز روستایی نصب شده بود که این رقم تا به امروز به 74 هزار و 428 انشعاب رسیده است.

 

وی اضافه کرد: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، ضریب نفوذ بهره مندی خانوار روستایی استان از گاز طبیعی حدود 36 درصد بود که این رقم در دولت یازدهم و دوازدهم به 96.5 درصد افزایش یافت که نشان از رشد 168 درصدی خانوار بهرمند از گاز طبیعی روستایی دارد.

 

به گفته رحمانی، ضریب نفوذ گاز در خانوار روستایی استان بوشهر تا پایان دولت دوازدهم به 99/7 درصد خواهد رسید.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر بیان داشت: نگاه ویژه این دولت در توسعه گازرسانی باعث شد که بالغ بر99 درصد از خانوار شهری استان بوشهر تحت پوشش گاز قرار گیرند و این در حالی است که تا قبل از دولت‌های یازدهم و دوازدهم تنها 72 درصد از خانوار شهری تحت پوشش گاز بوده اند که نشان از رشد 38 درصدی گازرسانی به مناطق شهری در دولت‌های یازدهم و دوازدهم را دارد.

 

رحمانی با اشاره به برخورداری 39 شهر از شهرهای استان بوشهر از گاز طبیعی، افزود: تنها جزیره خارگ در استان بوشهر از نعمت گاز طبیعی محروم است و آن هم به دلیل عدم وجود گاز طبیعی قابل استفاده در شهرها است.

 

 وی ادامه داد: جهت تحقق گازرسانی به شهرها و روستاهای استان بوشهر، تاکنون 7275 کیلومتر شبکه گذاری اجرا و 21900 مشترک از گاز طبیعی بهرمند شده اند.

رحمانی یکی دیگر از خدمات بزرگ دولت تدبیر و امید در استان بوشهر را گازرسانی به جزیره شیف در استان عنوان کرد و گفت:  طول خط لوله انتقال گاز از طریق دریا به جزیره شیف 2.5 کیلومتر و با عبور خط لوله از زیر بستر دریا به روش اچ دی دی (HDD) بود که برای نخستین بار در صنعت گاز کشور اجرایی شد و در سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر در اسفند ماه 97 به بهره برداری رسید.

 

وی تصریح کرد: میزان فروش گاز به بخش صنایع، سال 98 نسبت به سال92 رشد 52 درصدی داشته که نشان از تلاش دولت برای رونق بخشیدن به فعالیت‌های صنعتی در کشور دارد؛ در سنوات اخیر بر اساس مصوبه شورای اقتصاد 178 واحد صنعتی در استان گازدار شده اند که با حمایت دولت وقت، واحدهای تولیدی و صنعتی باقیمانده نیز گازدار خواهند شد.

 

شایان ذکر است که انجام این مهم، منجر به صرفه جویی 328 میلیارد ریالی سوخت مایع در سال 98 شده که کمک شایانی به حفظ و نگهداری از محیط زیست و توسعه پایدار استان خواهد بود.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٩ - ١١:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 170

خروج