صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

گزارش عملکرد

ارائه گزارش عملکرد سالانه مسئولیت های اجتماعی شرکت گاز استان بـوشهر سال 1398

شرکت گاز استان بوشهر برای دومین سال متوالی گزارش فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی خود را به صورت کتابچه ای منتشر کرد.

مسئولیت اجتماعی شرکتی مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت بایستی در جهت توسعه اقتصادی و با هدف حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد. این مسئولیت از حوزه اقتصادی فراتر می‌رود یعنی مسئولیت اجتماعی، فعالیت‌هایی است که پیش برنده سود و منفعت اجتماعی است. هدف اصلی هر بنگاه اقتصادی ارائه خدمات موردنیاز جامعه و کسب منافع و مشروع اقتصادی، سودآوری و افزایش کارایی اقتصادی است و تمامی نقش‌های سازمانی بر اساس این اصل پایه‌گذاری می‌شوند.


در همین راستا شرکت گاز استان بوشهر برای دومین سال متوالی گزارش فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی خود را به صورت کتابچه ای منتشر کرده است. در این کتابچه که شامل 10 بخش است، اهم برنامه‌ها، فعالیت‌ها و موضوعات اساسی مرتبط انجام‌شده در سال 1398 گزارش‌ شده است. سرفصل این بخش ها به شرح زیر است:

- معرفی استان بوشهر

- معرفی شرکت گاز استان بوشهر

- گزارش عملکرد و اهم فعالیت های شرکتی

- معرفی کمیته مسئولیت های اجتماعی

- استراتژی شرکت

- منشور حرکت به سوی تعالی و بیانیه مسئولیت های اجتماعی

- دستورالعمل ها، استاندارد ها و نظام نامه های ابلاغی مرتبط

- روش اجرایی داخلی مسئولیت های اجتماعی

- ذینفعان

- اهداف توسعه پایدار و حوزه های دسترسی

این گزارش با در نظر داشتن 3 هدف اصلی توسعه پایدار (پایداری اقتصادی، پایداری اجتماعی و پایداری زیست محیطی)، به ارائه فعالیت های شرکت در 5 حوزه اصلی پرداخته که این حوزه ها به ترتیب به شرح زیر است:

- حوزه مسئوليت اجتماعي شركت در رهبري و فرايندهاي درون سازماني:

در این حوزه به مسائلی از جمله ماموريت و چشم انداز، خط مشي ها و رويه ها، كدهاي اخلاقي، مدیریت ریسک فعالیت ها، سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، تطبیق مقررات و آيين نامه ها پرداخته شده است.

- حوزه مسئوليت اجتماعي شركت در بازار و صنعت:

در این حوزه به مسائلی از جمله تامين كنندگان و پيمانكاران، مسئولیت در زنجيره تامين، حقوق مشتريان و مصرف كنندگان، سرمايه گذاري اجتماعي مسئولانه، مسئوليت در قبال محصول، مديريت خريد مسئولانه پرداخته شده است.

- حوزه مسئوليت اجتماعي شركت در جامعه و كشور:

در این حوزه به مسائلی از جمله برنامه های توسعه منابع انسانی، جبران خدمت و تقدیر و پاداش، رفاه کارکنان و ارج نهادن به آنان، توانمند سازی و توسعه دانش کارکنان، اطمینان از توازن مسئولانه کار و زندگی کارکنان، ارتقای بهداشت و ایمنی محیط کار پرداخته شده است.

- حوزه مسئوليت اجتماعي شركت در محيط كار :

در این حوزه به مسائلی از جمله جامعه محلي، جامعه دانشگاهي، مشاركت با نهادهاي اجتماعي، مشاركت با سازمان هاي غير دولتي، داوطلبي شركتي، حمايت از فعاليت هاي داوطلبي كاركنان، كمك هاي خيريه و حمایتی پرداخته شده است.

- حوزه مسئوليت اجتماعي شركت در محيط زيست:

در این حوزه به مسائلی از جمله شرکت گاز، خدمات سبز، مدیریت انرژی و مدیریت مصرف بهینه، مدیریت پسماند و بازیافت، کیفیت هوا و انتشارها گاز، فعالیت های داوطلبانه زیست محیطی، گواهی نامه زیست محیطی پرداخته شده است.

 

لازم به توضیح است این گزارش جهت ارائه به پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت تدوین شده و در صورت تایید توسط دبیرخانه مسئولیت های اجتماعی شرکت ملی گاز ایران جهت رویت عموم ذینفعان در درگاه های اطلاع رسانی این شرکت ارائه میگردد.

پایان./

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٩ - ١٣:١٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 212

خروج