صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

ایمنی سر لوحه ی فعالیت های شرکت گاز استان بوشهر

رییس واحد hse شرکت گاز استان بوشهر گفت: هفتم مهر روز ملی ایمنی و آتش نشانی فرصتی است برای پاسداشت تلاش های شبانه روزی پرسنل حوزه HSE که جا دارد ضمن تقدیر از زحمات بی دریغ این همکاران ساعی، این روز را به آنان تبریک عرض نموده و برای همه فعالان عرصه ایمنی و آتش نشانی وخانواده های محترم آنان آرزوی سلامتی و سربلندی نمایم.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر رییس واحدhse شرکت گاز استان بوشهر گفت: واحد بهداشت (Health)، ایمنی (Safety)، محیط زیست (Environment) و پدافند غیر عامل، با هدف کاهش آثار نامطلوب بر محیط زیست، ارتقای سطح ایمنی کارکنان، تجهیزات و تأسیسات، کاهش حوادث و آسیب‌های ناشی از کار از طریق حذف شرایط ناایمن و اصلاح رفتارهای ناایمن، در شرکت گاز استان بوشهر استقرار یافته است و این واحد همچنین در راستای کاهش حوادث مشترکین گاز طبیعی، در تولید محتوای لازم برای اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی مشترکین، فعالیت می‌نماید.

 

بند امیری گفت: امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی بسیاری از حوادث قابل پیشگیری می باشد و از آغاز به کار شرکت گاز استان بوشهر 20000000 (بیست میلیون)  نفر ساعت کارکرد بدون حادثه را پشت سر گذاشته ایم .

 

وی افزود: طی 6 ماهه اول سال جاری 128 مورد بازرسی های ایمنی و آتش نشانی از تاسیسات و اماکن عمومی و پروژه ها را انجام داده ایم و 60 مورد بازرسی مربوط به تشخیص و اعلام حریق، 750 مورد شارژ و آماده سازی کپسول های اطفا حریق را انجام و خودرا موظف به انجام کار ایمن می دانیم.

 

مهندس بند امیری رعایت بهداشت و سلامت فردی در محیط های كاری را از سرفصل های بسیار مهم در افزایش بهره وری سازمان دانست و گفت: ایمنی باید سرلوحه تمام فعالیت ها شود و در این زمینه لازم است تمام مدیران و مسوولان نسبت به ترویج فرهنگ ایمنی اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

رییس واحدhse شرکت گاز استان بوشهر در ادامه افزود:  اجرای پروژه‌های گازرسانی بدون بروز حادثه یکی از مهم‌ترین ضروریات است و تدابیر لازم به‌منظور آمادگی کامل برای مواجهه با وضعیت‌های اضطراری و به حداقل رساندن هرگونه صدمه و آسیب به کارکنان  و مشترکین گاز را بکار گرفته ایم.

 

بند امیری به مورد برگزاری مانور در استان اشاره و گفت : طی سال جاری موفق به برگزاری 27 مانور با موضوعاتی چون حوادث شبکه ، آتش سوزی ایستگاه ، زلزله در نواحی گاز رسانی استان بوده ایم و میدانیم در صورتی که مدیریت و نظارت در اجرای صحیح کار با توجه به نکات ایمنی باشد حوادث حداقل تلفات جانی و مالی را خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد:  آموزش مهمترین اولویت دراستفاده از گاز و وسایل گاز سوز است است وما بر این عقیده هستیم که روز خوب روز بدون حادثه است و با آموزش میشود حوادث را کنترل و پیشگیری کرد زیرا خطرهمیشه در کمین است و خطرات بزرگ در دل اتفاقات کوچک است، با رعا یت نکات ایمنی مشترکین میتوانند خطر را از خود و خانواده دور کنند.

 

وی گفت : در راستاي ارائه خدمات امداد رساني مؤثر و مطلوب به مصرف كنندگان گاز شهري در سطح استان بوشهر  اپراتورهای مستقر در سامانه مرکز کنترل و فوریت های گاز 194 در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم هستند.

 

رییس واحد hse شرکت گازاستان بوشهر با اشاره به اینکه مشترکین در هنگام نصب وسایل گازسوز خود، باید نکات ایمنی را برای جلوگیری از صدمات جانی و مالی رعایت کنند، گفت:  در صورت رعایت نکات ایمنی در نصب وسايل گازسوز می‌توان از هرگونه حادثه يا اتفاق ناگواري جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩ - ١١:٤٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 110

خروج