صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

اجرای خط پایلوت لوله پلی اتیلن پر فشار 250psi با قطر 160 میلی متر در شرکت گاز استان بوشهر

رییس پژوهش و فن آوری شرکت گاز استان بوشهر از اجرای خط پایلوت 100 متری لوله پلی اتیلن در خطوط تغذیه به صورت کنار گذر با اعتبار 1460 میلیون ریال خبر داد.

 

 

هنرمند گفت: با هدف توسعه زیر ساخت های دانش و پژوهش، اجرای خط پایلوت 100 متری لوله های پلی اتیلن پرفشار (psl 250) در شرکت گاز استان بوشهر انجام شد.

 

وی افزود: لوله های مورد استفاده در شبکه توزیع گاز طبیعی با هدف استفاده در فشارهای کم در داخل کشور بر پایه پلی اتیلن تولید می گردند که از طریق افزایش ضخامت این لوله ها می توان  لوله هایی جهت استفاده در فشارهای بالا تولید کرد که مزایای بسیاری نسبت به لوله های فولادی دارند.

 

هنرمند تصریح کرد: این پروژه ی پژوهشی با هدف دستیابی به دانش فنی ساخت لوله های پلی اتیلن و همچنین جایگزینی و استفاده از لوله های پلی اتیلن پر فشار در خطوط تغذیه گاز طبیعی (250psi) از تیر ماه 92 آغاز گردید و در پایان سال 97 به پایان رسید.

 

رییس پژوهش  و فن آوری شرکت گاز استان بوشهر در پایان گفت: تولید این لوله ها در مقیاس صنعتی به منظور استفاده در خطوط تغذیه گاز طبیعی برای اولین بار در داخل کشور انجام می گیرد و امید است پس از اخذ استاندارهای لازم شرکت ملی گاز ایران در سطح وسیع مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ٧ دی ١٣٩٨ - ١٥:١١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 315

خروج