صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


ارسال به دوست    نسخه چاپي

در هنگام خانه تکانی رعایت نکات ایمنی مربوط به گاز را جدی بگیرید

 

 

روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر| رییس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهرگفت: رعایت نکات ایمنی در خانه‌تکانی از جمله موارد مهمی است که باید در حین کار برای جلوگیری ازخطر و ایجاد خسارت‌های مالی و جانی به آن توجه شود.

 

 


 

 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر رییس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهرگفت:  خانه تکانی اصول خاصی را میطلبد و مشترکین گاز طبیعی می بایست به اصول ایمنی دقت بیشتری داشته باشند .
 


عباسی گفت: هنگام نظافت و شستشوي منزل از نزديك نمودن مواد پاك كننده شيميايي به وسايل گازسوز(روشن) خودداري كنيد.


هنگام جابجايي وسيله گازسوز لازم است ابتدا آن وسيله را خاموش نماييد و شير گاز را ببنديد.هنگام تميز نمودن وسايل گازسوز، مواظب تنظيمات فني آن ها باشيد تا در اثر نظافت صدمه نبينند.  هرگز وسايل گازسوزي كه در حال احتراق مي باشند را تميز نكنيد، ابتدا آن وسيله را خاموش نموده و بعد از خنك شدن بدنه آن، وسيله را تميز نماييد.
 


وی تاکید کرد: يكي از مهم ترين عوامل پيشگيري از نشت گاز، مسدود كردن شيرهاي گاز با درپوش پس از جمع آوري وسايل گازسوزمانند بخاری  است، دقت شود پس از جمع آوری وسایل گازسوز، شیرهای مصرف گاز بسته شده و با درپوش مناسب، محل خروج گاز مسدود شود تا شاهد بروز حادثه به علت نشت گاز از محل شیرها نباشیم.

 عباسی افزود: از موارد دیگری كه مورد توجه است مسافرت و یا ترك منزل برای مدت طولانی است كه در این زمینه باید وسایل گازسوز منازل خود را خاموش كرده و شیرهای مصرف به ویژه شیر اصلی گاز بعد از كنتور را ببندند كه این اقدام موجب می شود مشتركین آسوده خاطر مسافرت كنند.

 
وی خاطرنشان کرد: در موقع برگشت از مسافرت و هنگامی‌ که قصد دارید شیر اصلی گاز را باز کنید، در ابتدا از بسته بودن همه شیرهای وسایل گازسوز اطمینان حاصل کنید، اگر شیر مصرف یک وسیله باز باشد امکان بروز خطر وجود دارد.

رییس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر در پایان گفت: از همه مشترکین عزیز گاز طبیعی که درفصل زمستان همراه شرکت گاز بودند تشکر و قدردانی میکنیم و امیدواریم در همه فصول سال با رعایت نکات ایمنی بتوانند از مزایای گاز طبیعی استفاده کرده و آرامش و آسایش را مهمان خانه های خود کنند.

 

پایان./

کد خبر: ٨٩١٢ | تاریخ درج خبر: سه شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٨ | تعداد بازدید خبر: 120
فایل ضمیمه:

خروج