صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

رونمایی از دستگاه مکان یاب آکوستیکی لوله های پلی اتلین گاز شهری و دستگاه جوش خودکار تی سرویس در خطوط فلزی

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور صبح امروز از دستگاه های مکان یاب آکوستیکی لوله های پلی اتلین گاز شهری و دستگاه جوش خودکار تی سرویس در خطوط فلزی رو نمایی کرد .

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر سورنا ستاری برای افتتاح و بازدید از چندین طرح علمی ، دانشگاهی و فناوری صبح روز سه شنبه وارد بوشهر شد.

 

ستاری در مورد رونمایی از دستگاه های تولید شده با حمایت شرکت گاز استان گفت: ما در خصوص تکنولوژی های مرتبط با توسعه گاز استان باید جوان های استان در پارک های علم و فن آوری و دانشگاه ها را شریک بدانیم  و دسترسی به این بخش از بازار گاز را برای آنها بوجود آوریم تا شرکت ها بتوانند قرارداد هایی را در این زمینه داشته باشند.

 

 

مهندس رحمانی مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در آیین رونمایی از پروژه های گاز استان بوشهر افزود: دستگاه مکان یاب به کمک موج آکوستیکی در طول لوله و دریافت ارتعاشات آن از روی زمین، می تواند محل لوله را تشخیص دهد در حال حاضر این دستگاه تست های میدانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و پیش نویس IGS دستگاه تدوین و به منظور برسی و تایید به واحد پژوهش شرکت ملی گاز ایران ارسال شده است.

رحمانی همچنین در مورد  دستگاه جوش خودکار تی سرویس در خطوط فلزی گفت: با هدف ساخت دستگاهی قابل حمل با کارایی مناسب و کاربرد آسان برای انجام جوشکاری جهت عملیات انشعاب گیری از خطوط فلزی برای یک کاربر غیر متخصص در فرایند جوشکاری، این دستگاه ساخته شده است و با انجام اتوماتیک کردن فرایند انشعاب گیری لوله ، باعث افزایش میزان بهره وری  و دقت خواهد شد. 

 

 

وی افزود: مجری این طرح ها دانشگاه خلیج فارس می باشد و مبلغ اعتبار این پروژه ها  4میلیارد و 10 میلیون ریال می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • سه شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٤:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 529

خروج