صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

نشت یابی 16200 کیلومتر شبکه گاز در سال 98

بیش از 16200 کیلومتر شبکه گاز طی سال گذشته در سطح استان بوشهرنشت یابی شد

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: با هدف کاهش گازهای هدر رفت و جلوگیری از بروز حوادث جانی و مالی ناشی از نشت گاز بیش از 16200 کیلومتر شبکه گاز در طی سال 98 نشت یابی شد.

 

 

رحمانی گفت: با توجه به گـستردگی شبکه گازرسانی در استان و اهمیت کنترل این شبکه گذاری ، به منظور جلوگیری از وقوع نشتی و اتلاف این سرمایه ملی  ، نشت یابی خطوط انتقال گاز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد ، از همین رو مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته ، کلیه خطوط گازرسانی شهرها و روستاهای استان با دقت مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفت که این فرایند همزمان با برنامه زمان بندی شده اجرا  شد.

 

رحمانی در ادامه بیان داشت : عوامل متعددی از قبیل خوردگی های خارجی و داخلی ، تغییر بستر خاک ، حوادث اغلب منجر به ایجاد نشتی های جزئی یا وسیع در خطوط لوله می گردد که این امر لزوم بازرسی های مستمر و نشت یابی این خطوط را ضروری می سازد و در سال 98 بیست هزار و 344 مورد نشتی های  هوایی و زمینی صورت گرفت.

 

وی افزود: شرکت گاز استان بوشهرهمچنین در سال 98 با راه اندازی سامانه جهت پایش کیلومتر و برسی عملکرد نشت یاب ها و همچنین حذف گزارشات کاغذی و دستی، امکان پیگیری ها به صورت نرم افزاری و البته دقت بیشتر نشت یابی ایستگاه های تقلیل فشار در استان اعم از  TBS و CGS و TBS-CGS و MRS و MS را در دستور کار خود قرار داد بود.

 

وی افزود : با انجام دقیق عملیات نشت یابی و بررسی مستمر تاسیسات، ضمن افزایش راندمان و حفظ یکپارچگی خطوط گاز، از به وجود آمدن حوادث ناگوار و هدر رفت سرمایه ملی گاز نیز جلوگیری می شود

 

رحمانی در پایان افزود: در سال 99 با  هدف کاهش زمان جهت رفع نشتی ها، با  راه اندازی سامانه نشت یابی این امکان برای کشف نشتی برای تعمیر کنندگان راه اندازی خواهد شد تا بتوانیم به صورت آنلاین از طریق تلفن همراه نشتی را به تعمیر کنندگان ارسال کنیم .

 

وی همچنین بهره برداری ایمن از گاز طبیعی و کاهش آلودگی های زیست محیطی را بعنوان دیگر نتایج مهم  استمرار عملیات نشت یابی عنوان نمود.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١١:٠٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 533

خروج